Reklamné oznámenie
Tvorba webových stránokhttps://blog.pageride.comSpoznajte výhody balíčka služieb Premium! Aktivujte si ho na 30 dní ZADARMO.
Drobanex eu, Firma-živnostníkhttps://www.drobanex.euZdraví vás nová firma zváračských prác a e-shopu. Všetko pre kútikov a zváračov.
E-shop ľahko & rýchlohttps://www.weblahko.skSystém WebĽahko ponúka moderné e-shop s podporou on-line platieb.

V našej ponuke máme kvalitné Indické vonné tyčinky zn. HEM, Satya, Goloka, ktoré sa vyrábajú tradičnými postupmi z čisto prírodných surovín, ako sú bylinky, sušené kvety, santalové drevo, esenciálne oleje a ďalšie prírodné ingrediencie. 
 

INDICKÉ VONNÉ TYČINKY

Prevoňajte svoj domov originálnymi kvalitnými vonnými tyčinkami.

Stále viac ľudí využíva príjemné vône pri pálení vonnej tyčinky na naladenie sa, či prevoňanie a očistu priestoru.

K základným účinkom vonných tyčiniek patrí zvýšenie duševnej harmónie spolu s navodením príjemnej atmosféry počas odpočinku, alebo meditácie a v neposlednom rade energetická očista priestorov.

Vonné tyčinky sú vlastne vonná bylinná vydymovacia zložka, nanesená poväčšine na drevnú alebo bambusovú štiepku, ktorá produkuje veľmi očarujúcu a sladkú vôňu pri spaľovaní. Produktom spaľovania vonnej tyčinky je vôňa, ktorej charakteristika závisí od špecifického zloženia vonnej tyčinky.

Tyčinka je zložená poväčšine z nosnej časti – bambusovej štiepky, alebo drievka a z aromatických rastlinných materiálov, často v kombinácii s esenciálnymi olejmi. Z rastlinných zložiek sa po rozdrvení zhotoví tuhá pasta, ktorá sa vyvaľká a do stredu sa umiestni nosič, buď drievko alebo bambusová štiepka a vonná časť sa zatočí okolo nej. Niektoré vonné tyčinky napr. tibetské a japonské vnútorný nosič nemajú a sú ušúľané len z vonnej bylinnej časti. Na spevnenie sa pridáva pryskyrica alebo iná zložka. Vonné tyčinky sa vyrábajú podľa receptúr, ktoré sú uchovávané v tajnosti.

Vonná tyčinka sa vloží do stojana na to určenom. Vhodný je pozdĺžny tvar „lyžice”, aby popol z tyčinky mal kde dopadať. Potom tyčinku zapáľte a nechajte na krátku chvíľu rozhorieť. Oheň pohybom ruky zhasnite a tyčinku nechajte iba tlieť. Ak nechcete použiť celú tyčinku, môžete ju počas tlenia zhasnúť pritlačením tlejúcej koncovej časti o nehorľavú podložku.

India je bájnou krajinou vôní, je pravlasťou vonných tyčiniek agarbatti a zároveň aj ich najväčším vývozcom. Pálenie vonných tyčiniek a vonných olejov má v Indii starobylú a bohatú tradíciu. Výroba indických vonných tyčiniek pre vykurovanie vychádza z posvätných hinduistických védskych textov. V indickej tradícii je voňavý dym považovaný za potravu bohov, pre trojicu základných hinduistických bohov (Brahma – stvoriteľ, Višnu – udržiavateľ a Shiva – ukončovateľ ) sú prinášané obete v podobe voňavého dymu aj niekoľkokrát denne. Okrem uctievania sa vykurovanie používa pri najrôznejších náboženských obradoch, rituáloch a tiež pri spaľovaní zosnulých, kedy sa verí, že vôňa sprevádza dušu človeka do nirvány a tiež tíši žiaľ pozostalých. V dnešnej dobe sa však vonné tyčinky v Indii, rovnako ako v mnohých iných nielen východných krajinách, používajú aj pre prevoňanie ovzdušia a spríjemnenie atmosféry. India je bájnou krajinou mnohých vôní, od Himalájí až po najnižšie položené miesta, pre rast najrozmanitejších vonných drevín a bylín sú v Indii tie najoptimalnejšie podmienky.

Indické tyčinky sú svojim zložením zamerané na harmonizáciu a očistu priestoru v zmysle učenia Feng shui. Spájajú v sebe staré poznania o čistiacich účinkoch rastlín a vôní s princípmi Feng Shui smerujúce k harmonizácii čchi v obytnom priestore rovnako ako v živote. Vďaka vonným tyčinkám sa tak naskytá vynikajúca možnosť, ako voňavým spôsobom obohatiť a harmonizovať naše hlavné obytné priestory a miesta na žitie. Predstavujú kombináciu viac než 20 prírodných, tradičných súčastí, ako sú bylinky a korenie, drevitý prach, živice, semienka, listy, trávy, kvety, korene a korienky, kôry a oleja, pričom sú miešané ručne pri zachovaní maximálnej starostlivosti a čistoty. Feng shui tyčinky sú rozdelené jednak podľa školy 5 prvkov, t.j. oheň, zem, kov, voda, drevo a jednak podľa školy bagua – 9 životných oblastí t,j. Harmónia vzťahov, Sláva, Bohatstvo, rodina, zdravie, kreativita, duchovný rozvoj, kariéra a nápomocní priatelia.

Vonné tyčinky

Zloženie: Bambus, bylinky, korenie, živice, semienka, listy, trávy, kvety, korene, korienky a oleje, miešané ručne.

Použitie:  Koniec tyčinky sa zapáli vo vodorovnej polohe, a následne sa fuknutím uhasí oheň na konci paličky.

Nechajte dymiť tyčinku v stojane, alebo na mieste, ktoré budete mať pod dohľadom. Nevhodné pre deti do 3 rokov.

Výrobca: India

Dodávateľ: MILAGROS s.r.o.