Reklamné oznámenie
Maj vlastné webové stránky!https://www.weblahko.skMať svoje vlastné webové stránky nebolo nikdy jednoduchšie. S WebĽahko ich môžete mať aj Vy.
E-shop ľahko & rýchlohttps://www.weblahko.skSystém WebĽahko ponúka moderné e-shop s podporou on-line platieb.
Tvorba webových stránokhttps://blog.pageride.comSpoznajte výhody balíčka služieb Premium! Aktivujte si ho na 30 dní ZADARMO.

Aromaterapia predstavuje jeden zo spôsobov využitia prírodných síl za účelom liečenia. Je to skutočne holistická terapia, ktorá berie do úvahy stav mysle, tela i ducha osoby, ktorá hľadá pomoc. Esenciálne oleje a vônné tyčinky sú "životné látky", ktoré vznikajú spolupôsobením rastlín a slnečného svetla. Preto môžeme chápať éterické oleje aj ako poslov energie a vedomia. Každý z nás rozlišuje silice na tie, ktoré mu voňajú príjemne a na tie , ktorých vôňa je pre neho neprijateľná.

Aromaterapia a jej výnimočnosť:

Aromaterapia nám zvyšuje hodnotu života vo všetkých oblastiach.  Používaná je na liečenie, pre krásu v kozmetike, alebo na ukľudnenie mysle. Vynikajúco sa hodí i na zvýšenie zmyselnosti a navodenia príjemných pocitov, optimizmu, či na povzbudenie duchovného vedomia. Vône  pôsobia okamžite. Dajú sa namiešať a použiť konkrétne pre každého, pretože každý z nás je unikátnym. Preto by sme mali použiť aromatické látky vhodné pre osobu, ktorú chceme liečiť tak, aby vyvážila jej nedostatky a rozvinula jej vlohy. A to nám aromaterapia umožňuje.

Aromaterapia a jej história:

Silicové oleje a vonné tyčinky sú darom prírody a ľudstvo si ich váži už od staroveku. Voňavé silice sprevádzali už dávnych Egypťanov po celý ich život a rovnako boli cenené aj v starom Grécku. Egypťania neboli jediným národom, ktorý používal aromatické látky. Dochovala sa hlinená doštička z Babylonu pochádzajúca asi z roku 1800 pr.n.l., na ktorej je objednávka ne olej z cédru, myrhy a cyprušteku. Tiež židovské národy používali oleje a kadidla. Gréci sa veľa naučili od Egypťanov ako používať a vyrábať parfumy a aromatické látky. Rimania používali parfumy ešte viac ako Grékovia. Používali parfumy na kúpele, masáže, ale voňali si s nimi i vlasy, telo, šaty a dokonca i vojenské vlajky a steny domov. Rovnako boli dobre známe Arabom, najmä arabský lekár Avicena, ktorému sa pripisuje rozvoj destilácie a pokrok vo výrobe aromatických látok. Cez krížové výpravy sa dostali aj do Európy. Koncom 13.storočia si Európa začala svoju vlastnú módu vôní. Prvá zmienka o "aromaterapii" sa objavila práve vo Francúzku. Tiež Taliansko prispelo k rozvoju aromaterapie. Hlavnú pozornosť na psychologicko-energetickú rovinu sústredil a prepojil znalosti čínskej medicíny s praxou aromateraputa Gabriel Mojay. Otvoril tak tretiu cestu pre využitie esenciálnych vôní, na liečenie našej duše.